استفاده و بکارگیری پهپادها در کشاورزی

استفاده و بکارگیری پهپادها در کشاورزی

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

امروزه همانگونه که می‌دانیم ما در عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم و فناوری و تکنولوژی به بخش جدایی ناپذیری از صنایع مختلف و گوناگون تبدیل شده است که کشاورزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

استفاده از تکنولوژی هایی مانند پهپادها، GPS و کنترلر های مختلف در صنایع مختلف بیش از پیش در حال افزایش و گسترش است.

یکی از تکنولوژی هایی که در بالا ذکر شد ، استفاده از پهپاد ها با دوربین های دیجیتالی می‌باشد که قابلیت کنترل از طریق تلفن همراه را نیز دارد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک این تکنولوژی می‌توان طرح کلی زمین را از روی تلفن همراه مشاهده کرد ، که به کمک این تصاویر به دست آمده از پهپاد ها می‌توان اطلاعات مفیدی در رابطه با زمین کشاورزان به دست آورد.

استفاده و به کارگیری پهباد ها در کشاورزی

نکته‌ی حائز اهمیت این است که از زاویه‌ی دید هوایی به کمک تلفن همراه می‌توان مواردی را مشاهده کرد که از زاویه‌ی دید زمینی امکان پذیر نیست، برای مثال به کمک تصاویر به دست آمده می‌توان محل هایی که توسط حشرات و شته ها مورد حمله قرار گرفته اند را شناسایی کرد و تشخیص داد یا برای مثال محل هایی که توسط حیوانات مورد حمله و آسیب قرارگرفته اند را تشخیص داد و قبل از بحرانی شدن شرایط تصمیمات صحیحی در رابطه با این موضوع گرفته شود.

استفاده و به کارگیری پهباد ها در کشاورزی

یکی دیگر از کاربرد های تصاویر به دست آمده از پهپاد ها این است که به کمک این تصاویر می‌توان میزان رطوبت خاک را تشخیص داد و بر اساس آن میزان آبیاری و زهکشی را تنظیم کرد و تصمیمات مرتبط به این موضوعات را دقیق تر و کامل تر گرفت.


پهپاد ها در آینده کشاورزی

اولین نفری باشید که در مورد این مقاله نظر می دهید

ارسال یک دیدگاه