اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی ، دامپروری و شیلات

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی ، دامپروری و شیلات

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

تمامی اندیشمندان معتقدند که انقلاب بعدی در راه است که به زودی به وقوع خواهد پیوست که انقلاب اینترنت اشیا نام دارد و در این مقاله سعی داریم که مفهوم اینترنت اشیا را در سه حوزه ی کشاورزی، دامپروری و شیلات مورد بررسی قرار میدهیم.

کشاورزی:

نقش موثر اینترنت اشیا در کشاورزی مربوط به ارتباط سنسور های پر کاربرد مختلف کشاورزی مانند: رطوبت سنج خاک ، رطوبت سنج هوا ، سنسور میزان شدت آفتاب ، دماسنج میباشد که بر اساس اطلاعات به دست آمده از این سنسور ها میتوان این سیستم ها را بسیار دقیق تر از گذشته کنترل و مانیتور کرد و بر اساس اطلاعات به دست آمده تصمیم گیری دقیق و کاملی در رابطه با زمان آبیاری و حتی محل مناسب آبیاری انجام داد.

اینترنت اشیا در کشاورزی

دامپروری:

اینترنت اشیا به طور خارق العاده ای نتایج شگفت انگیزی در دامپروری ایجاد کرده است.

در این زمینه می توان به ارتباط آنی سنسورها که می توانند منجر به مانیتورینگ دمای بدن دام ها و حتی تشخیص حرکت و حتی تشخیص بارداری دام ها شوند نیز اشاره کرد.

از دیگر نتایج خارق العاده ی این فناوری تشخیص ارتفاع برای برخی موارد دزدی دام ها و هشدار دادن سیستم برای دزدی ، بیماری و اتفاقات مختلف اشاره کرد.

اینترنت اشیا در دامپروری

شیلات:

اینترنت اشیا صنعت شیلات را به صورت کاملا اتوماتیک درآورده است ، به این صورت که از سنسورهای مختلف و پر کاربرد این حوزه از قبیل: سنسور پایش PH ، دمای آب و همچنین مواد مغذی موجود در آب نیز استفاده کرد و از این اطلاعات به دست آمده و تحلیل دقیق آنها میتوان بهترین و دقیق ترین تصمیم ها را گرفت و همچنین با کمک تکنولوژی اینترنت اشیا میتوان به صورت لحظه ای موارد ذکر شده در بالا پایش کرد و از کوچکترین تغییرات مطلع شد و اقدامات لازم را انجام داد.

اینترنت اشیا در شیلات 

اولین نفری باشید که در مورد این مقاله نظر می دهید

ارسال یک دیدگاه