مفهوم اینترنت اشیا (IOT) به زبان ساده

مفهوم اینترنت اشیا (IOT) به زبان ساده

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که این اینترنت اشیا که انقلاب بعد از انقلاب صنعتی محسوب میشود چیست و با زندگی ما چه میکند و چه تاثیری بر آن میگذارد.

امروزه اینترنت جهان ما را متحول کرده است و همچنین ارتباط ما با یکدیگر و سبک زندگی مارا نیز تغییر داده است و متحول کرده است. به طور کلی مفهوم اینترنت یعنی ارتباط متقابل انسانها با کامپیوتر و کامپیوتر ها با انسانها در صورتی که اینترنت اشیا یعنی ارتباط کامپیوتر ها و سخت افزار ها با همدیگر بدون دخالت انسان و به صورتی که بدون دخالت انسان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

اینترنت اشیا و شهر هوشمند

دنیایی را میخواهم برای شما ترسیم کنم که در آن اینترنت اشیا فرمانروایی میکند و تمامی سخت افزار ها به یکدیگر متصل هستند، صبح که از خواب بیدار میشوید پرده اتاق یا منزل شما با توجه به میزان نور خورشید بالا میرود ، هنگام ترک خانه سنسور گاز منزل شما هشداری به تلفن همراه شما میدهد مبنی بر اینکه شیر گاز باز است و به صورت خودکار شیر گاز بسته میشود تا مانع از حادثه شود.

همچنان که ماشین شما به صورت خودکار رانندگی میکند ، هشدار و پیامی به تلفن همراه شما ارسال میشود مبنی بر اینکه رطوبت خاک باغچه منزل شما کم شده و به صورت خودکار آبیاری باغچه شروع میشود.

شما با موبایل خود با توجه به سنسورهای پارکینگ موجود در شهر،جای پارک خود را پیدا میکنید و زندگی همچنان به زیبایی ادامه پیدا میکند و این است جادو و معجزه ی اینترنت اشیا.


گوینده : روژینا ستاری

اولین نفری باشید که در مورد این مقاله نظر می دهید

ارسال یک دیدگاه