اصول پایه ای مدیریت و مدیریت در کشاورزی (قسمت اول)

اصول پایه ای مدیریت و مدیریت در کشاورزی (قسمت اول)

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه

مدیریت یکی از اصطلاحاتی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در گذشته نیز به صورت سنتی تر مورد استفاده قرار می‌گرفت، بنابراین باید حوزه‌ی مورد بررسی را مشخص کرد و به صورت خاص تر موضوع را مورد بررسی قرار داد.

ذکر این نکته مهم است که برای آشنایی با کاربرد های مدیریت در کشاورزی، فرد باید با اصول اولیه‌ی مدیریت آشنا باشد چرا که اصول پایه‌ای و اساسی مدیریت در تمامی زیر شاخه های مدیریت یکسان می‌باشد.

یکی از اصول اولیه‌ی مدیریت شناخت وظایف مدیر و بخش مدیریت می‌باشد که بحث بسیار مهمی است و بسیار اهمیت پیدا میکند.

تفکیک وظایف مدیریت از جانب لوتر گولیک پیشنهاد شده است که به صورت پوسد کورب درآمده است (POSD CORB) که از ترکیب اولین حروف وظایف مدیریت می‌باشد که توضیحات تکمیلی تر به شرح زیر بیان می‌شود.

برنامه‌ریزی (PLANING) : یکی از مهمترین وظایفی که مدیر باید آن را به نحو احسن انجام دهد برنامه ریزی می‌باشد چرا که با داشتن برنامه و مشخص بودن اهداف چشم انداز روشن تری را می‌توان متصور شد و کارها را به شکل سنجیده تری پیش برد.

برنامه‌ریزی

در برنامه ریزی باید به فاکتورهای زمان( برنامه کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت )، شرایط سیاسی، شرایط اجتماعی و اقتصادی نیز توجه کرد و با در نظر گیری تمامی این فاکتورها تصمیمات لازم برای برنامه ریزی را گرفت.

سازماندهی (ORGANIZING) : به شکل ساده سازماندهی به این معنی می‌باشد که چه کسی چه کاری را ، در چه زمانی و به چه شکلی انجام دهد که در این بخش مدیر از واحدها و افراد مورد نظر که برای انجام پروژه ها مسئولیت لازم را داشته اند گزارش دریافت می‌کند که باعث افزایش بهره‌وری افراد می‌شود.

سازماندهی

تامین منابع انسانی (STAFFING) : همانطور که بسیار واضح و روشن است ، سازمان بدون نیروی انسانی معنا پیدا نمی‌کند و بالعکس نیروی انسانی نیز بدون سازمان تا حدی بی معنی می‌شود لذا تامین و به کارگیری نیروی انسانی ماهر و متخصص و آموزش دهی به آنها می‌تواند زمینه را برای رشد و تعالی سازمانی فراهم کند و اثربخشی سازمانی را تا حد بالایی افزایش دهد.

تامین منابع انسانی

فرماندهی یا رهبری کردن (DIRECTING) : یکی دیگر از وظایف مدیریت ، فرماندهی یا رهبری کردن می‌باشد چراکه در بعضی از موارد مدی باید کاملا آگاه باشد که آیا زیردستان و کارکنان از وظایف خود آگاهی لازم را دارند یا خیر یا حتی در بعضی از موارد مدیر باید انگیزه‌‌ی لازم را به کارکنان داده تا کارمندان بتوانند به صورت بی نقص و با انرژی کامل کار خود را انجام دهند.

رهبری کردن

ادامه این مقاله را می توانید در قسمت دوم مقاله اصول پایه ای مدیریت و مدیریت در کشاورزی دنبال کنید.

اصول مدیریت و مدیریت درکشاورزی (قسمت اول)

اولین نفری باشید که در مورد این مقاله نظر می دهید

ارسال یک دیدگاه